MetkuMods



NZXT Phantom 410

Kotelo hyvillä jäähdytysmahdollisuuksilla

Kirjoittaja: Jouni 'Jipa' Vasama
Julkaistu: 02.04.2012
Valmistaja: NZXT
Tuoteryhmä: Kotelot
In English In English
Suomeksi Suomeksi
 

Sisältä

 

NZXT Phantom 410 - Kotelo hyvillä jäähdytysmahdollisuuksilla
 

Vaikka kotelo onkin ulkoa katsottuna varsin eksoottinen ilmestys, on sen sisäinen layout tyypillinen mid-tower. Etuosassa on paikat kolmelle ulkoiselle 5,25”-asemalle, sekä niiden alapuolella kahteen osaan jaettu kiintolevykehikko kuudelle kovalevylle. Emolevykelkassa on tarpeeksi iso reikä prosessoricoolerin asentamiselle, sekä reikiä kaapelien läpiviennille.

 

NZXT Phantom 410 - Kotelo hyvillä jäähdytysmahdollisuuksilla
 

Kiintolevykehikon yläosa on helppo irroittaa, jolloin ilmanvaihto paranee jonkin verran ja koteloon mahtuu vielä pidempi näytönohjain. Kehikon ollessa paikoillaankin tilaa lisäkorteille tosin on 305 mm, joka sekin on varsin riittävästi. Irroitettavan osan kyljessä on paikka 120/140 mm tuulettimelle, jonka voi kääntää osoittamaan joko näytönohjaimia tai CPU-kantaa kohti.

 

NZXT Phantom 410 - Kotelo hyvillä jäähdytysmahdollisuuksilla
 

Emolevyn taustapuolella ei ole juuri muuta nähtävää kuin todella suuri määrä kaapeleita ja toisaalta myös riittävä määrä lenkkejä joihin kaapelit voi niputtaa siististi.




Sivut:   1 2 3 4 5 6 



 
  Content in english!
  Sisältö suomeksi!


 Google





 .:Back to top Bandwidth by Mpoli

Copyright © Metku.net, All Rights Reserved.
All content and graphics in MetkuMods are sole property of Jani Pönkkö and may not be reproduced or copied in any manner without written permission from him.
All brand names, trademarks and copyrights are the property of their respective owners.Privacy Policy